About

Hey!

Mina olen Maria Kondimäe ning mul on südamest hea meel, et oled minu väiksesse veebipesasse sattunud! Loodan, et leiad siit midagi hingele, inspiratsiooniks, koduseinale või lihtsalt natuke rõõmu ja päikest :)

Olen 25 aastat noor ning nende veerandsaja aasta jooksul olen mööda ühelt küljelt suhteliselt sirget ja teiselt küljelt täitsa käänulist teed pidi jõudnud tänasesse päeva… Mulle tundub, et mu elu on siiamaani olnud hämmastavalt läbimõeldud ja samas ettearvamatu seiklus ning kogen iga päev, kuidas see seiklus järjest imelisemaks ja põnevamaks muutub.

Kunst? Ma ei tea, kas see teadmine, et minust ühel päeval kunstnik saab, on alati sügaval mu alateadvuses olnud või mitte. Samas on mul tõend lasteaia lõputunnistuse kujul, kus on trükitähtedega selgelt kirjas, et tahan saada kunstnikuks. Koolis olid minu jaoks lihtsamad pigem reaalained, kuid kunst ja kirjandus paelusid mind rohkem. Maalapsena jõe, põldude ja metsade vahel oli mul aega lugeda ja unistada – mäletan lapsepõlvest mingit kummalist igatsust maailma järele, kus oleks rohkem maagiat ja rõõmu ja kus inimesed armastaksid ja hindaksid üksteist.

Kui otsustasin gümnaasiumis ühel hetkel, et juristi ega füüsikut minust ei saa, vaid tahan oma elus tegeleda hoopis loominguga, vaatasid mitmed ümbritsevad inimesed mind kulmu kortsutades. Minu sisemine teadmine oli aga kindel – kui südames on rõõm, siis see peab õige olema. Praegu tagasi vaadates näen, et intuitsioon on mind terve senise elu kummalisi, kuid õigeid radu pidi juhatanud. Alates hetkest, kui sisetundele lisandus teadlikkus ja tahe vaimselt areneda, on teekond ja siht sammhaaval järjest selgemaks muutunud.

2008. aastal Tartu Kõrgemasse Kunstikooli maalingute osakonda õppima asudes tundsin esimest korda päris-päriselt, et ma olen koju jõudnud. Vaba ja toetav loominguline keskkond, mitmekülgne põnevate õppeainetega ainekava ning kursusekaaslased, keda nüüd hindan järjest enam – sain aru, et maailmas on veel inimesi, kes mõtlevad ja näevad elu minuga sarnasel viisil ning kellega koos saangi täitsa “mina ise” olla. See oli elumuutev avastus :)

Loomingulise kodu leidnud, otsustasin hakata enda soovi järgi valikuid tegema ka ülejäänud eluvaldkondades. Olen alati olnud pigem avatud uuele ja põnevale ning usun kogemustesse – igaüks saab teha enda parimad valikud just isiklikule kogemusele tuginedes. Minu maagia ja spirituaalsuse huvi viis mind 2009. aasta sügisel taijiquan’i trenni ning umbes samal ajal puutusin ka esimest korda kokku reikiga. Energia! Nii trennis kui ka reikis ja meditatsioonides õppisin tunnetama ja liigutama energiaid, mis varem olid olnud nähtamatud. Minu maailmapilt sai järk-järgult juurde tükikesi, mida ma seni otsida ei olnud osanud ning igaüks neist sobis ideaalselt oma kohale. Spirituaalne ja vaimne tee sai mu teiseks koduks – siin tundsin end päriselt iseendana. Reiki I astme kursuse läbisin 2011. aasta novembris reiki meistri Marge Karu juures. Tema on olnud mu õpetajaks ka Karuna reikis ja 2013. aasta kevadel sain Margelt reiki meistri pühitsuse. Reikil on suur osa minu igapäevaelus ning mul on rõõm jagada seda ka teistega, nii seansside kui ka kursustena.

Vahepeal veetsin kolm suve USA-s ukselt uksele hariduslikke raamatuid müües, mis oma võlude ja valudega on minu kujunemisel väga olulist rolli mänginud. Õppisin seal ookeani taga tundma sügavuti nii iseennast kui ka inimloomust üldiselt, kogesin grupi vaimu ja leidsin hingesugulasi, õppisin müüma, suhtlema, inimesi tunnetama, juhtima ja õppisin tööd tegema. Aga sain aru ka sellest, et külluse loomiseks on vaja käia enda südame ja rõõmu teed ning sellele täielikult pühenduda.

Pärast oma viimast USA suve 2013. aasta sügisel tegin teadliku otsuse – nüüdsest teen kõiki valikuid enda südame järgi ja iseendaga aus olles. See on pühendumise tee. Ja ega see alguses nii lihtne olegi, kui paistab! :) Aga olen seda pidevalt õppinud. Esiteks seda, mida ma üldse tahan ja mis on minu tõde. Ning seejärel järjest paremini iseennast tunnetama. Ja siis seda tõde tunnistama ;) Süda teab iga päevaga järjest paremini ning üha rohkem julgen ja tahan olla mina ise.

Kulgedes olen jõudnud koos loomingu ja reikiga järjest looduslähedasema, vägivallatuma ja tasakaalukama elustiilini. Loodus on tõeline jõu ja elu allikas, kõik elusolendid on meie kaaslased ning ideaaliks on õppida kõik koos siin Maal harmooniliselt eksisteerima. Armastus võidab kõik. Meil on alati vabadus teha valikuid armastuse suunas. Need mõtted, kogemused ja tunded peegelduvad ka minu loomingus.

Ja siin ma siis olen – tunnistamas ja elamas oma tõde. Elu looklevad rajad on alati täis põnevaid arenguid ning tal on komme neid vaid samm-sammu haaval näidata. Praegu on osa minu missioonist maalida valgust – luua teistele armastuse ja vabaduse energiamaailmu, millega oma kodud täita. Samuti tuua tervendust ja inspiratsiooni nende ellu, kes soovivad ja selleks valmis on. Jagamise rõõm on suur rõõm, ehk ingliskeeli sharing is caring ;)